Francuskie dekoracje sięgają czasów Ludwika XIV we Francji. Gdzie luksus i elegancja były głównymi cechami. Ostentacyjne i szczegółowe elementy dekoracyjne są bohaterami tego stylu. Z tego powodu, jeśli szukasz dekoracji swojego domu w stylu francuskim, jesteś we właściwym miejscu.

Kolory

Aby osiągnąć idealny francuski wystrój, powinieneś zastosować jasne kolory na swoich ścianach. Możesz wybrać takie kolory jak: biały, ecru czy kredowy. Pomaluj swoje ściany na gładko lub zastosuj na niektórych z nich piękną, subtelnie fakturowaną tapetę. Jaśniejsze odcienie będą odbijać więcej naturalnego światła do przestrzeni. Ponadto, jeśli następnie zastosujesz ciemniejsze kolory do elementów dekoracyjnych, stworzysz piękny kontrast. Najczęściej stosowanymi tonami w stylu francuskim, do łączenia z bielą, są: malbec, błękit oraz detale w kolorze złota lub srebra.

Oświetlenie

Zarówno naturalne, jak i sztuczne oświetlenie kest kluczowym elementem, który należy zastosować, aby podkreślić francuski wystrój. Duże okna z białymi drewnianymi ramami nadadzą elegancki i piękny wygląd Twoim przestrzeniom. Dodatkowo do Twojego domu wpadnie więcej naturalnego światła i będzie się ono odbijać od jasnych odcieni na ścianach.

Z drugiej strony niezwykle ważne jest również sztuczne oświetlenie. W swoich pomieszczeniach możesz zastosować piękne lampy sufitowe z kryształami. Tego typu lampy są bardzo charakterystyczne dla stylu francuskiego. Innym francuskim, regionalnym stylem jest styl prowansalski. Poznaj go tutaj: https://www.noweinspiracje.pl/jak-zaaranzowac-salon-w-stylu-prowansalskim

Meble

Meble w stylu francuskim wyróżniają się drewnianymi konstrukcjami z dopracowanymi drewnianymi krawędziami. Zazwyczaj na krańcach mebli można dostrzec szczegóły. Jak np. nogi stołu, oparcie kanapy czy krzesła. W ten sposób wprowadzisz do swojej przestrzeni wygląd vintage.

Tkaniny

Tkaniny to również podstawowe elementy, dzięki którym można urządzić swój dom w stylu francuskim. Można wprowadzić piękne jedwabne zasłony, na przykład w kolorze białym. To podkreśli wysokie francuskie okna w Twoim domu i będzie wyglądać bardzo ładnie. Jeśli chcesz, możesz zastosować zasłony z cięższych tkanin na przykład w kolorze niebieskim lub zielonym.

Z drugiej strony, na tapicerce swoich mebli zastosuj piękną aksamitną lub brokatową tkaninę na swoich fotelach lub sofach. Te tekstylia są charakterystyczne dla francuskiego wystroju i będą kontrastować z białymi, drewnianymi ramami Twoich mebli. Inną miłą alternatywą jest wprowadzenie do głównego salonu lub jadalni pięknych dywanów o ciekawych wzorach.