Zalety kominków elektrycznych

Kominki elektryczne, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii doskonale odwzorowują tradycyjne urządzenia kominkowe. Jakie jeszcze mają zalety? Dowiesz się z tego artykułu.

Niewątpliwą zaletą kominków elektrycznych jest fakt, że dzięki nowoczesnej technologii pozwalają nam one na uzyskanie efektownego obrazu doskonale imitującego prawdziwy ogień, który dotychczas można było podziwiać tylko za pomocą tradycyjnych kominków. Mnogość wzorów i różnorodność kominków elektrycznych sprawia, że z łatwością je zaaranżujemy zarówno w przypadku klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Piecyki elektryczne są także wyjątkowo proste w montażu, czy użytkowaniu, ponieważ wystarczy do tego włożenie wtyczki do kontaktu. Co bardzo istotne kominki elektryczne są także bezobsługowe, dzięki czemu nie musimy się martwić czyszczeniem kominka, czy noszeniem opału. Jedyne, o czym musimy pamiętać to uzupełnianie wody w dedykowanym zbiorniku odpowiadającym za wytwarzanie mgły oraz sterowanie płomieniem za pomocą specjalnego pilota.

Gdzie sprawdzi się kominek elektryczny?

Niewątpliwą zaletą kominka elektrycznego jest jego uniwersalność, dzięki temu, że nie jest ograniczony wymaganiami technicznymi, a do jego podłączenia potrzebujemy jedynie sprawnej instalacji elektrycznej, to możemy go postawić praktycznie wszędzie gdzie mamy dostęp do gniazdka elektrycznego. Sprawdzi się tak samo dobrze w mieszkaniu, domu jednorodzinnym, czy też budynkach użyteczności publicznej, czy hotelach.

Rodzaje kominków elektrycznych

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kominków elektrycznych, które różnią się przede wszystkim sposobem ich aranżacji.

  • Ścienne to kominki, które cieszą największą popularnością wśród kominków elektrycznych. Można zawiesić je na ścianie, obudować we własnym stylu lub kupić już zabudowany. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowocz
  • esnych, jak i w klasycznym stylu.
  • Wolnostojące, są to kominki, których największych atutem jest ich mobilność i możliwość swobodnego przestawiania z miejsca na miejsce. Wizualnie przypomina tradycyjną kozę, dlatego doskonale współgra z tradycyjnymi wnętrzami.
  • Narożne, to kominki elektryczne, które sprawdzą się idealnie w niewielkich pomieszczeniach. Sprawdzą się we wnętrzu w każdym stylu.
  • Specjalne, czyli kominki elektryczne charakteryzujące się dodatkowymi funkcjami najczęściej jako szafka pod telewizor
  • lub okrągłe lustro.

Na co zwrócić uwagę przy montażu piecyka elektrycznego?

Decydując się na montaż kominka elektrycznego, powinniśmy upewnić się, czy wybrane przez nas miejsce jest wolne od kurzu, wilgoci i odpowiednio suche. Aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa, nie mocujmy kominka w pobliżu innych mebli czy zasłon. Zwróćmy też uwagę na to, żeby w pobliżu znajdowało się również gniazdko elektryczne umożliwiające podłączenie kominka do prądu.

Obsługa kominków elektrycznych

Kominki elektryczne są wyjątkowo proste w obsłudze. Nie wymagają one od nas dodatkowych czynności jak przygotowanie opału, rozniecanie ognia, sprzątanie popiołu po wygaśnięciu. To, co istotne przy pierwszym włączeniu naszego kominka może się pojawić specyficzny zapach nagrzewania, który jest jednorazowy i szybko się neutralizuje, przez co nie powinien wzbudzać naszych obaw.