W ostatnim czasie czarne dachy stały się najpopularniejszym wyborem wśród inwestorów. Ten przewodnik pomoże Ci wybrać, które okna najlepiej sprawdzą się z czarnym dachem. Przygotowaliśmy dla Ciebie różne warianty kolorystyczne, które nadadzą Twojej nieruchomości wyrazistą osobowość.

Kontrast czy dopasowanie – co lepiej będzie wyglądać?

Obserwując aktualne trendy, dekarze docenili cechy czarnego dachu, który znacznie lepiej podkreśla kontur konstrukcji. Czarny dach podkreśla okna, drzwi i inne elementy dekoracyjne. Oczywiście czarny dach nie znosi nam obowiązku wykonania wysokiej jakości izolacji na dachu.

W przypadku rezydencji na planie otwartym czarna płytka pomaga lepiej skoncentrować uwagę obserwatora na elementach stolarki, które kończą obraz. W ten sam sposób, w jaki „mała czarna sukienka” wyłoniła się jako znak prostoty, elegancji i doskonałego gustu w modzie, czarny dach przekształcił się w znak nowoczesności, prostoty i klasy w budownictwie.

Dobór kolorów podzielony jest na dwa obozy wśród architektów i projektantów. Drzwi w jednym dachu i okna są wybierane ze względu na ich kontrast. W rezultacie możemy bardziej skupić się na doborze koloru elewacji i drewna, a także możemy zastosować bardziej żywe odcienie. Białe drzwi i okna oraz inne jasne kolory zostaną zastosowane z czarnym dachem.

Druga szkoła preferuje dobór kolorów oparty na komplementarności, czyli odcieniach z jednej gamy kolorystyki. Podstawowym założeniem jest tutaj to, że kolory są dobrane tak, aby wzajemnie się uzupełniały i tworzyły harmonijną całość. Szary, brązowy i granatowy. Każdy, kto spojrzy na nasz dom, zauważy wspaniale wyeksponowaną formę konstrukcji i prawdziwość kolorów ze względu na wybrane przez nas kolory.