Art deco to nowoczesny styl w architekturze oraz sztuce, który narodził się we Francji już w okresie międzywojennym.

Wnętrza w tym właśnie w stylu charakteryzują się wysoką użytecznością oraz pięknym. Wykorzystywane są tylko surowce oraz materiały najwyższej jakości. Mogą to być

  • egzotyczne drewno
  • masa perłowa
  • zdobienia z kości słoniowej
  • złoto.

Stylistyka art deco wykorzystuje również formy geometryczne. Charakterystyczna jest powtarzalność wzoru, na przykład pasy, symetryczne kształty oraz geometryczne struktury. W zakresie kolorystyki dominuje wysoki kontrast. Występują zatem zarówno jasny barwy jak ich bardzo ciemne.

Charakterystyczne są połączenia bieli i szarości z czerwienią, a także intensywnym granatem. Wnętrza w stylu art deco projektowane są z rozwagą, jednakże nie brakuje tam miejsca na eksperymentowanie. Bogate formy łączą w sobie gładkie ściany, surowy beton, które stają się idealnym tłem dla geometrycznych wzorów oraz dekoracji. Także meble kontrastują między innymi kolorystycznie ze ścianami oraz z podłogą. Tworzone są z najwyższej jakości surowców, co sprawia, że wnętrza w stylu art deco posiadają ekskluzywny charakter. Art deco to także zamiłowanie do antyków oraz charakterystycznego oświetlenia. To właśnie światło wprowadza do wnętrza nastrój, a także buduje niesamowitą atmosferę. W ten sposób tworzy się luksus, elegancję oraz sentymentalizm.

Tym samym art deco to wyjątkowy kierunek artystyczny, który łączy funkcjonalność z wysoką estetyką, elegancją oraz bogato zdobionymi materiałami. Nie brakuje połyskliwych faktur, eleganckich materiałów oraz niepowtarzalnych kształtów.