Dekoracja okien w wystroju wnętrz to element zamykający cały proces. Dzięki różnorodności fasonów i mnogości tkanin, dopasowanie dekoracji okna do powstałej wcześniej aranżacji jest stosunkowo proste.

Jednym z najbardziej uniwersalnych fasonów okiennych dekoracji, bardzo często wykorzystywanym w wystrojach wnętrz kuchni, pokoi dziecięcych, a także salonów są rolety rzymskie.

Dlaczego rolety rzymskie podwójne

To najnowocześniejsza propozycja w wystroju wnętrz i dekoracji okien. Jest to rozwiązanie, które w ograniczonej przestrzeni, zapewnia ozdobę i funkcjonalność, jednocześnie będąc systemem nieskomplikowanym w obsłudze.

W porównaniu do klasycznego wystroju okien, jakimi są firany i zasłony, podwójne rolety rzymskie zajmują niewiele miejsca. Daje to możliwość montażu w miejscach, gdzie tkaniny nie mogą lub nie powinny zajmować przestrzeni użytkowej pomieszczenia.

Jeden mechanizm dwa zastosowania wystroju okna

W podwójnej rolecie rzymskiej delikatniejsza warstwa firanowa, poza funkcją dekoracyjną, ma za zadanie chronić naszą prywatność w dzień, natomiast grubsza, nieprzejrzysta warstwa zasłonowa ma chronić przed słońcem, nagrzewaniem pomieszczenia oraz dawać prywatność wieczorem czy w nocy. Obie tkaniny powinny być dobrane do wystroju wnętrza oraz pod kątem spełnienia narzuconej funkcjonalności.

 

System podwójnych rolet rzymskich sprawdzić się może w aranżacji każdego pomieszczenia, jednak szczególnie dedykowany jest do przestrzeni niewielkich, gdzie każde kilka centymetrów powierzchni użytkowej jest na wagę złota. Do pokoi dziecięcych, w których często pod oknem usytuowane jest biurko i tradycyjne odszycia zbytnio ingerowałyby w jego funkcjonalność,  do biur oraz ze względu na swoją prostotę, do wnętrz nowoczesnych, loftowych i w stylu zero waste.