Dobór i aranżacja poszczególnych mebli i dodatków ma kluczowe znaczenie przy urządzaniu salonu. Częstym rozwiązaniem jest system składający się z sofy, stolika kawowego i szafki RTV ustawionej naprzeciwko.

To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala wygodnie oglądać telewizję i rozmawiać przy kawie. Dla tych, którzy chcą zwiększyć komfort wspólnego spędzania czasu, lepszym rozwiązaniem jest zaaranżowanie mebli w kształcie litery U, H lub L. Jakie są cechy tych aranżacji?

  • W układzie w kształcie litery H dwie sofy są skierowane do siebie. Taka konfiguracja jest idealna, gdy chcemy swobodnie rozmawiać i spędzać razem czas. W takim układzie telewizor będzie jednak mniej rzucał się w oczy.
  • Kształt litery U składa się z sofy i dwóch prostopadłych do niej foteli. Przed sofą znajduje się szafka RTV, dzięki czemu można swobodniej oglądać telewizję i rozmawiać.
  • Jeśli nasz salon jest duży, dobrym rozwiązaniem może być układ w kształcie litery L, możemy skorzystać z narożnika lub sofy z pufą i stylowym stolikiem kawowym pośrodku.

Jaka wybrać funkcjonalną sofę?

Sofa to często największy mebel w salonie, dlatego należy ją dobierać starannie, a o jej wyborze decyduje kilka czynników. Sposób, w jaki na nim siedzimy, wpływa na nasz poziom komfortu, a także na wielkość samego mebla i jego organizację w przestrzeni. Warto zauważyć, że pozycja leżąca zajmuje więcej miejsca niż pozycja siedząca, co ma kluczowe znaczenie w małych pomieszczeniach.

Decydując się na zakup sofy, większość osób skupia się przede wszystkim na jej wyglądzie i stylu, ale warto pamiętać, że aby mebel był wygodny, warto też zastanowić się, gdzie siedzimy, ilość mieszkańców i gości oraz sposób spędzamy czas . Jeśli szczególnie ważne jest dla nas siedzenie w pozycji pionowej, z nogami mocno opartymi na podłodze, dobrym rozwiązaniem jest wybór niskiej i dużej sofy. Dla tych, którzy lubią leżeć, zdecydowanie lepsza będzie głębsza, bardziej miękka sofa.